sağlık

"Onun sağlığını nasıl korurum?"

Sevimli dostlarımızın da sağlıklı yaşama hakları var.Bunu en üst seviyede tutabilme görevide bizlere düşüyor.Onlara sadece sevgi vermek yetmiyor,metsbolizmik sağlıklarını da korumamız en başlıca görevlerimiz arasında.

Rutin aşıları ve sağlıklı beslenmeleri de,güzel ve mutlu bir hayat geçirebilmeleri için son derece önemli.

psikoloji

"Psikoloji"

Sadık dostlarımızın sadece bir canlı olarak nitelendirilmesi çok yanlış bir düşüncedir,nasıl bebeğimizin ağlamasına şaşırmıyorsak,evcil hayvan dostumuzunda üzülebileceğini,kaygı duyabileceğini,korkuları olduğu,tedirginlik yaşıabileceğini düşünmeliyiz.Onlarında rehabilitasyon ve dingin bir psikolojiye ihtiyaçları vardır.Sizlerden aldıkları enerji,direk olarak size ve etrafınıza yansıtırlar.Emin olun sizin mutluluğunuz onlarında mutluluğu demektir.

kedi

"Hayvanlar da rüya görür mü?"

Evet hayvanlarda rüya görür,sizinle oynadığını yada uzun çayırlarda koştuğunu, mama yediğini gördüğünü anlamanız çok zor değil.Veyahut rüyada korkabilir koşma figürü uygulayabilir..

yıkamak

"Sık yıkamalımıyım?"

Sık yıkamak evcil hayvanların derisinin kurumasına yol açar. Evcil hayvanlarda en önemli tüy dökme sebeplerinden birisi yanlış besleme programı ve sık yıkamadır.